SAMSUN BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ZİYA ŞAHİN'İN ZİYARETİ

Birliğimizde bugün Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni ŞAHİN misafirimizdi. Zihni Şahin sektörümüz ve arıcılarımızdan övgüyle bahsetti...
Şahin; Samsun'da olduğu gibi Türkiye genelinde arıcılık sektörünün her geçen gün büyüdüğünü belirten Başkan Zihni Şahin, "Sizlerin de ilimizde arıcılıkla ilgili böylesine bir birliktelik ortaya koymanız takdire şayan. Bu şekilde olursa sonuç alınır. Yoksa herkes ben kendimi kurtarayım da ne olursa olsun derse yol alınamaz. Bir elin nesi var iki elin sesi var, birlikten her zaman kuvvet doğar" dedi.
DÜZGÜN ÜRETİM ÇOK ÖNEMLİ
Arıcılık sektörünün çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, "Sağlıklı gıda üretiminde sizin gibi böylesine hareket edilirse iyi sonuçlar alınır. Bu da ülke ekonomisine katkı sağlar. Sağlıklı, kaliteli, güvenilir üretim istiyor herkes. Sizler bu dayanışmanın içerisindeyken bu sektöre kimsenin zararı dokunamaz. Geçmişte bazı yerlerde bal üretilen yerlerde farklı şeyler duyuyorduk ve endişe ediyorduk. Bu nedenle düzgün üretim yapmak, örneğin kesinlikle bala hile katmamak çok önemli. İşine ihanet etmeyene işi de ihanet etmez. Hiç kimse yaptığı işi küçümsememeli. Arıcılık her geçen gün gelişiyor. Sizleri kutluyorum, Allah helalinden kazanç versin" ifadelerini kullandı.
Samsun İli Arı Yetiştiriciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Kaplan da Başkan Zihni Şahin'e sektöre desteklerinden dolayı teşekkür etti. Birlik yönetim Kurulu ve üyelerimizin katıldığı kahvaltımıza Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fikret Vatansever,Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler de Başkan Zihni Şahin'e eşlik etti.